#visitalbania photos & videos

5 hours ago

#60thbirthday Për mua nuk ka gjë më hynore dhe fymore teksa shoh të lumtur mbretëreshën time. Kishte muaj që planifikonte 60 vjetorin, shumë plane (Covid-19 i rrëzoi ) dhe sot e festuam ne të 4-tër (plus një misafire e vogël ). Njeriu ka nevojë për kujtime që ndërtojnë kështjellën e jetës dhe ky 10 korrik, është një gur i çmuar në jetën e kështjellës sime, u mundova që me detaje ta bëja këtë ditë të paharruar. Urimet për shëndet, lumturi dhe begati, e të tjera, ti dhanë ata që të duan. Unë të uroj që të kesh jetën e gjatë që një ditë të bëhesh krenare për mua. . 10.7.1960/ 10.7.2020 . . #happybirthday #60 #queen #festive #momlife #mama #mother #celebrate #summer #cake #instagood #post #dinner #wish #visitalbania

348
6 hours ago

Ngjyrat e perendimit ne Lungomare, Vlore 😍 #sunset #colorfull #visitalbania #visitvlora

140
6 hours ago

Queen Teuta Design. Shop link in bio. @redxblack .co . . . #graphicdesign #illustration #graphictees #graphicdesigner #albania #albanian #tirana #visitalbania

453
6 hours ago

. ~ Humans of the Extraordinary ~ . "If you want never try, You'll never know." . . . Song credit: @coldplay - Paradise . . Dreamer: @borana .mihaj . . . Droneshots: @thealbanianhost_ . . . If you LIKE it, SHARE it! . . . #people #nature #traveling #visiting #instatravel #instago #albania #hi_talent #visitalbania #droneshots #albaniandrone #smilealbania #thealbanianhost #dronegram #dronealbania #dronephotography #dronevideo #dronevideo Reposted from @thealbanianhost_

262
6 hours ago

The most commonly practised religion in Albania is the Islam, but people are pretty relaxed of religion due to ex-communist governments, where people were severely punish for practising any religion. Most albanians now they just stick to the religion of their families more than their own beliefs. . This is the Ebu Beker Mosque in Shkodër, Albania🕌🕌 . . 🇦🇱🇦🇱 #Albania #Shqipëri #Shkodër #Shkodra #Lake #VisitAlbania #AlbanianMonth #MesAlbano #Traveller #Cityscape #AmazingWorld #KeepTravelling #MiCaSaPhotography #TravelPhoto #TravelPhotographer #TravellingtheWorld #Backpacker #BackpackerPhotographer #PlanetEarth #AmazingPlaces #ColoursOfTheWorld

130
6 hours ago

. ~ Humans of the Extraordinary ~ . "If you never try, You'll never know." . . . Song credit: @coldplay - Paradise . . Dreamer: @borana .mihaj . . . Droneshots: @thealbanianhost_ . . . If you LIKE it, SHARE it! . . . #people #nature #traveling #visiting #instatravel #instago #albania #hi_talent #visitalbania #droneshots #albaniandrone #smilealbania #thealbanianhost #dronegram #dronealbania #dronephotography #dronevideo #dronevideo

762
6 hours ago

. ~ Humans of the Extraordinary ~ . "If you never try, You'll never know." . . . Song credit: @coldplay - Paradise . . Dreamer: @borana .mihaj . . . Droneshots: @thealbanianhost_ . . . If you LIKE it, SHARE it! . . . #people #nature #traveling #visiting #instatravel #instago #albania #hi_talent #visitalbania #droneshots #albaniandrone #smilealbania #thealbanianhost #dronegram #dronealbania #dronephotography #dronevideo #dronevideo #hi_skaters

1158
6 hours ago

. ~ Humans of the Extraordinary ~ . "If you never try, You'll never know." . . . Song credit: @coldplay - Paradise . . Dreamer: @borana .mihaj . . . Droneshots: @thealbanianhost_ . . . If you LIKE it, SHARE it! . . . #people #nature #traveling #visiting #instatravel #instago #albania #hi_talent #visitalbania #droneshots #albaniandrone #smilealbania #thealbanianhost #dronegram #dronealbania #dronephotography #dronevideo #dronevideo

840
5 days ago

Silhouette Credits @griseld .myftari

843
Apr 2020

“Me fal, me mua e kishe?”

813

Top photos & videos on #visitalbania

Yesterday

🏝️ HOTEL VISAD 4* BUZE DETIT SARANDE 🏝️ Pozicioni prane disko MANGO Sarande (PLAZH PRIVAT ) 🏖️ Nga: 10 Korriku - 31 Gusht: CMIMET NE NATE - Dhoma per 2 persona ( 60€ Nata ) Perfshihen: Mengjesi Plazh Privat Shezllonat ne Plazh Parkimi tv Internet Falas Ajer i Kondicionuar Carcafe - Peshqir Uje 24/ Ore --- Kontakt --- ☎️Tel: +355 68 33 33 887 WhatsApp 📲Cel:+355 69 99 61 122 WhatsApp 🖋️Facebook: Matias Travel & Tours 🖋️Instagram: Matiastravel 📪Adresa: Prane Stadiumit Dinamo siper Piceri Saporites , Tiranë #matiastravel #shqiperia #shqip #visitalbania #trip #tour #tourism #plazh #ksamil #sarande @ Ksamil

1786
7 hours ago

Syri i Sheganit është një burim i madh Karsitik që gjendet në afërsi të fashatit Kosan, të komunës Bajzë në rrethin e Malësisë së Madhe, pranë buzës lindore të Shkodrës, në lartësinë rreth 6 metra mbi nivelin e detit. Nga banorët e zonës njihet edhe me emrin Sifoni i Virit. Uji i burimit të Sheganit del nga një oxhak karstik me thellësi rreth 22 – 28 m dhe gjerësi 3 – 5 m Kanë ujë të pastër dhe të ftohtë, që vjen nga ujërat karstike të Alpeve Perëndimore të Shqipërisë. Eksplorimet e tanishme kanë arritur deri në gjatësinë 80 m të rrugës që bëjnë ujërat e këtij burimi. Më pas është një shpellë e shëmbur që pengon eksplorimin. Në ujërat e tyre ka peshq e gjallesa të tjera. Burimet krijojnë një mjedis shumë tërheqës me vlera shkencore (hidrologjike, speleologjike, gjeomorfologjike ), didaktike, estetike e turistike. Vizitohet sipas intinerarit qyteti i Shkodrës – Koplik – Ivanaj – Gashaj – Shegan. . 📍Syri i Sheganit, Malësi e Madhe, Shkodër, Albania 🇦🇱 . . 📸Photo by @erald .halili . . 👉Follow @myalbania .al for more! . #myalbania #syriisheganit #shkodra   #shkodralake   #malesiemadhealbania   #malesiemadhe   #albania   #visitalbania    #travelgram    #europe   #balkan   #hiking   #nature   #photography    #travel   #naturephotography    #photooftheday   #sky   #travelphotography   #picoftheday   #mountains   #photo   #love   #beautiful   #naturelovers   #art   #photographer   #wanderlust   #instagram   #clouds

2762
Yesterday

🌅 Perëndim madhështor nga Zvërneci 🧡 📍Zvernec, Vlorë, Albania . . 📸Photo by @zvernecvillage . . 👉Follow @myalbania .al for more! . #myalbania #zvernec #vlora #albania #visitalbania #village #island #landscape   #nature   #photography   #landscapephotography   #travel   #naturephotography   #longexposure   #photooftheday   #sunset   #sky   #travelphotography   #picoftheday   #mountains   #instagood   #photo   #love   #beautiful   #naturelovers   #art   #photographer   #wanderlust   #instagram   #clouds

98014